NeoRAGEx 5.2 Türkçe

Neo Geo Emülatör Kullanımı

Temel olarak kullanılacak 4 adet ayarlama menüsü bulunmakta.

KONTROLLER bu menü oyun sırasında klavye tuşlarını, veya oyun kolu ayarlamaları yapacağınız menüdür tüm oyunlar için kontrol tuşlarını buradan ayarlayabilirsiniz.

KLASÖR AYARLARI bu menüde oyunların rom dosyalarını ve resim dosyalarını bulunması gereken klasörü ayarlamaları yapacağınız kısımdır burada klasör yerlerini değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Klasör içerisine oyun nasıl atılır ve nasıl çalıştırılır onun bilgisini en son da detaylı olarak anlatacağız.

VİDEO AYARLARI bu menüde ekran ayarlamaları yapacağınız kısımdır ekran boyutu, renk ayarlarını tamamen buradan yapabilirsiniz standart ayarlamalarda tam ekran açılacak şekilde ayarlanmıştır isterseniz ekran boyutu siz değiştirebilirsiniz.

SES AYARLARI bu menüde ses açma, kapama ve azaltarak çoğaltma gibi ses ayarlamalarını yapacağınız ses ayar menüsüdür. Ses ayarlamalarına girerek ses kalitesi de dâhil olmak üzere birçok ayarı değiştirebilirsiniz.

Şimdi oyunu nasıl atacağınız ve çalıştıracağınızın bilgisi sizlere sunalım. Bu emülatörde ilk kurulum sırasında içerisinde hiçbir oyun olmaz oyuncuları siz ayrıca indirmeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz arşiv dosyasını Neo Geo Emülatör Kurulu olan klasör içerisine Roms klasörünü içerisine atarak programı çalıştırın. Sağ tarafta listede oyunu yüklediğinizde beyaz liste olarak göreceksiniz. Yine aynı pencerede oyun üzerine iki kere tıklayarak veya Launch butonuna basarak oynamaya başlayabilirsiniz.

NeoGeo ya Oyun Yükleme

Oyun klasöründe bulunan ROMS klasörünün içene sitemizden indireceğiniz zip rom dosyalarını atmanız yeterli olacak.

Emülatör İndir                Roms İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Pin It on Pinterest